Vandentiekis ir kanalizacija: ką turi žinoti daugiabučių gyventojai

Bendrovė „Jonavos paslaugos“ atkreipia dėmesį į senstančių vamzdynų ir kanalizacijos tinklų problemas daugiabučiuose namuose. Daugelis senų daugiabučių vis dar naudojasi vamzdynais, įrengtais prieš 30–40 metų, todėl avarijų rizika nuolat didėja. Trūkę vamzdžiai gali padaryti didelę žalą gyventojams – užlietos patalpos, sugadinta elektros instaliacija savo ir kaimynų butuose bei kita žala būstui.

Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį gali padaryti gyventojai – laiku keisti senus vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius esančius butuose. Nauji vamzdynai užtikrina efektyvesnį vandens tiekimą, sumažina avarijų riziką ir padeda išvengti papildomų remonto išlaidų. Bendrovė „Jonavos paslaugos“ taip pat primena, kad gyventojai patys gali prisidėti prie kanalizacijos sistemos priežiūros – netinkamų daiktų (popierinių rankšluosčių, maisto atliekų) metimas į tualetą dažnai sukelia užsikimšimus. Užtenka vieno netinkamo veiksmo, kad užsikimštų visas vamzdynas, o tai gali sukelti nepatogumų visam namui.

Dažniausiai vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų dalys keičiamos likviduojant avarijas, nes žmonės savo buto duris atveria, kai nelaimė jau būna įvykusi ir kaimynų butai dėl neatsakingo požiūrio jau būna užlieti. Skatiname daugiabučių namų savininkus planuotis vamzdynų (stovų) keitimą jau dabar, nelaukiant ir siekiant išvengti galimų avarijų.